Mehmet ULUBEY

Mehmet ULUBEY

Uzman Psikoterapist
Cinsel Terapi Uzmanı

Uludağ Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olan Mehmet Ulubey, mezun olduğu sene Uludağ Üniversitesi’ nde çalışmaya başlamıştır. 2009 yılında üniversitedeki işinden ayrılarak kendi iş yerini kurmuştur. Yüksek lisans eğitimini Konya Necmettin Erbakan Üniversitesinde tamamlayan Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubeyyüksek lisansı boyunca “Mükemmeliyetçilik ve Değerler” konusunda çalışmalar yapmıştır. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra yurt içi & yurt dışı üniversite ve alan derneklerinden psikoloji üzerine birçok eğitim alan Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, şuan da doktora çalışmalarına devam etmektedir. Doktora sürecinde birçok devlet ve özel üniversitenin;

 • Aile ve Evlilik Danışmanlığı,
 • Aile ve Yaşam Koçluğu,
 • Cinsel Terapi,
 • Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı,
 • Hızlı Okuma Eğitmenliği,
 • Akıl-Zeka Oyunları ve Satranç Eğitmenliği,
 • Üstün Zekalılar Eğitimi,
 • Profesyonel Koçluk,
 • Objektif Testler,
 • Projektif Testler,
 • Dikkat Dağınıklığı Tedavisi, 
 • Wısc-r Zeka Testi eğitimlerinin organizasyon ve eğitmenliği yapmaktadır.

Sürekli eğitimlerine devam eden  Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, aynı zamanda Türkiye, Azerbaycan ve Almanya’da eğitim alan yüzlerce öğrencisinin danışmanlığını ve süpervizyonunu takip etmektedir.

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK HİZMETLERİ

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, üniversite eğitim ve organizasyonlarından fırsat buldukça İstanbul, Ankara, Afyon, Konya, Gaziantep ve Malatya illerinde aileçocukergen ve cinsel sorunlar alanında psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir.

Psikolojik danışmanlık hizmetlerinde bilişsel davranışçı ve çözüm odaklı terapiyi benimseyen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, bireylerin ihtiyaç duyduğu iyilik halinin korunmasında önleyici rehberlik ilkelerine önem vermektedir. Gizlilik ilkesine önem veren, kendisine destek için başvuran kişilerin problemlerini onları yargılamadan, eleştirmeden ve ön yargısız şekilde dinleyen Ulubey, daha sonra psikolojik danışmanlık sürecine başlamaktadır.

Bilişsel Davranışçı Terapi ve Çözüm Odaklı Terapi ışığında hareket ederek kendisine başvuran kişilere en uygun hizmeti, en ideal sürede vermeyi hedefleyen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey, günümüzün rahatsızlıkları olan depresyonstrespanik atak ve obsesyon(takıntılar) üzerine psikoterapi seansları yürütmektedir.

AİLE VE EVLİLİK DANIŞMANLIĞI

Aile ve evlilik danışmanlığı hizmeti veren Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubeymutlu çiftler ve aileler oluşturmak amacıyla çiftlerin aile içerisinde yaşadığı iletişim problemlerigüven sorunlarıcinsel problemler ve çocukla ilgili olan davranış problemlerinde ailelere kalıcı ve etkili çözümler sunmaktadır.

Bir çatı altında yaşayan anne, baba ve çocukların mutlu ve huzurlu bir yaşam sürebilmeleri adına ilişki ve iletişim problemleri yaşayan aile ve çiftlere, ayrılma ve boşanma sürecindeki bireylere, aldatmasınır ve rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmaktadır. Ailelere yaşamış oldukları problemlere yönelik uygun davranış yöntemleri sunmakta ve daha faydalı olabilecek devlet ya da özel kurumlar varsa gerekli yönlendirmeleri yapmaktadır.

CİNSEL TERAPİ

Cinsel Terapi alanında tüm Türkiye’den danışanları olan Ulubey, erkeklerde ve kadınlarda görülen cinsel sorunlar (vajinismuserken boşalmacinsel isteksizlikereksiyon sorunusertleşememe vb.) üzerinde oldukça başarılı terapiler gerçekleştirmektedir. Özellikle birçok kadının korkulu rüyası olan vajinismus (cinsel ilişkiye girememe ya da ağrılı girme) konusunda ve erkeklerde en fazla görülen erken boşalma ve ereksiyon (sertleşememe) problemini birkaç seansta birey ya da aileler için sorun olmaktan çıkarmaktadır. Uzman Psikolojik Danışman & Cinsel Terapist Mehmet Ulubey ile cinsel problemleriniz özellikle de vainismus ve erken boşalma artık kimse için sorun olmayacak, diyebiliriz.

ÇOCUK VE ERGEN DANIŞMANLIĞI

Çocuk ve ergenler üzerinde olan çalışmalarını Psikolojik Danışmanlık ve Öğrenci Koçluğu kapsamında sürdüren Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey; çocuk ve ergenlerde görülen uyum ve davranış problemleriiletişim problemleridikkat dağınıklığıderse odaklanamama ve ders çalışmama gibi konularda ailelere rehberlik ederek bu problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Ulubeyçocuk ve ergen danışmanlığı alanında saldırganlıkyalan söylemeçalmakardeş kıskançlığıkarşı gelme bozukluğualt ıslatmadışkı kaçırmaparmak emmekekemeliktiklertırnak yememastürbasyonaşırı çekingen ve içe kapanıklıkfobileruyku bozukluklarıyeme bozukluklarıdikkat eksikliği/dağınıklığı ve hiperaktiviteöğrenme güçlüğüergenlerde okul başarısızlığıkimlik karmaşasısınav kaygısıokul reddi gibi problemleri öncelikle uygun test ve tekniklerle tespit etmekte daha sonra çocuğun içerisinde bulunmuş olduğu dönemin özelliklerine uygun, bireye özgü teknik ve yöntemlerle çözüme kavuşturmaktadır.

PROFESYONEL KOÇLUK

Ülkemizde koçluk hizmeti daha çok öğrenci koçluğu ve yaşam koçluğu olarak bilinmektedir. Oysa profesyonel koçluk kişilerin duygusal ve düşünsel potansiyellerini ortaya çıkararak, harekete geçmelerini sağlamaya yöneliktir. Özenle seçilmiş bilgiler ve uygulamalar ile gerçek bir koçluk hizmeti almak isterseniz sizlerde Uzman Psikolojik Danışman ve Profesyonel Koç olan Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz.

PSİKOLOJİK TESTLER UYGULAMALARI

Ailelerin çocuklarını daha yakından ve objektif tanıması için psikolojik testler uygulayan Ulubey, bilimsel ve genel geçerliliği sağlanmış zeka (wısc-r zeka testi), kişilik ve mesleki yönelim testleri uygulama becerisine ve yetkinliğine sahiptir. Bu kapsamda Türkiye’nin birçok ilinde üstün zekâlılar atölyesiakıl oyunları atölyesi ve değerler atölyesi açarak çocukların gelişimine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

ONLINE TERAPİ

Online Terapi profesyonel ruh sağlığı hizmetlerinin internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.  Oldukça etkin, hızlı, güvenilir, kolay ve zaman kazandırıcı bir yöntem olması sebebi ile kullanımı giderek yaygınlaşmaktadır. Online terapi genellikle fiziksel kısıtlamalar nedeniyle evinden ayrılamayan kişiler, kimliğini saklamak isteyen kişiler, internet kullanımına alışkın gençler, daha esnek çalışma saatlerinden yararlanmak isteyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey son yıllarda oldukça popüler olan e-terapi & Online Terapi uygulamalarına başlayarak danışanları ile oldukça başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Sizde evinizin rahatlığında, randevu kaçırdım derdi olmadan, istediğiniz anda, hızlı ve güvenilir bir şekilde terapi almak isterseniz hemen Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey ile görüşebilirsiniz.

Mehmet Ulubey’in Kişisel Web Sitesi: https://mehmetulubey.com/

Sizlerde alanında uzman ve yetkin bir terapistle görüşmek isterseniz;

Uzman Psikolojik Danışman Mehmet Ulubey’den Direk Randevu İçin:

0530 832 14 81

Yorumlar (5)

Psikolog Mehmet Ulubey, hayatımda tanıdığım en iyi kişi diyebilirim. Gerek mesleki yaklaşımı gerekse insani yaklaşımı olarak çok beğendim. Annemin isteği üzerine, biraz baskı ile gelmiştim ama iyi ki gelmişim. Meğer ben hayatı kendime cehennem yapıyormuşum, yanlışlar yapıyormuşum. Daha ikinci seansta olmama rağmen kendimi çok iyi hissediyorum. İyi ki varsınız hocam, iyi ki sizinle tanıştık

Dün gece Gürkan ile beraber 5 sevgi dili kitabını okuduk, ben pdf yi indirip göz atmıştım zaten, ona da gönderdim o da okuyayım dedi sizin önerdiğinizi duymamış ya da bana ayrı önerdiniz tam emin olamıyorum. Kitabı okuduktan sonra ikimizde de farkındalık oluştu, en basitinden son görüştüğümüz gün sabah ben beraber kahvaltı yapıp sohbet etmek isterken onun için beraber bir şeyler izleyip sonrasında sevişmek sevgi göstergesi idi, sevgi dillerimiz farklı olduğu için birbirimizi anlamadık oysa yapmam gereken daha açık olmaktı, Gürkan’a onu uzun süredir görmediğimi bu yüzden onunla sohbet ederek kahvaltı yapmanın beni mutlu edeceğini sonrasında sevişecegimizi hatta sonrasında eğer isterse bir şeyler izleyebileceğimizi söylemeliydim. Yönlendirmekten kaçınmamalıyım, kendisi bulsun dememeliyim; o da denemeye açık olmalı bir şeyi beğenmediğim zaman bana sinirlenmek yerine beğendiğim başka bir şeye yönelmeli ve orta yolu bulmalıyız. Bunları aramızda da konuştuk, birbirimize kendimizi açıkça ifade ettik. Gürkan farkına vardığı şeyleri uygulamaya geçerse daha az problemimiz olacaktir. İşinden nefret edişimin nedeninin onu benden çalması düşüncesi olduğunun da farkına vardım, bu konuda da özverili olursak bunu da aşabileceğimizi düşündüm, düşünüyorum. Bilinçaltımdaki korkulardan arınıp ona olan takdirlerimi, onay sözcüklerimi daha fazla dile getirmeliyim çünkü Gürkan’ın sevgi dili bu. Benim onu çok sevmemden de önemli olan şey bu sevgiyi hissettirmem, ki aynı şekilde bu Gürkan için de geçerli. Dün gece ilk kez ikimiz de daha dikkatli davranırsak aslında çok büyük sorunlarımız yok u hissettim. Umarim Gürkan da tüm bunların farkındadır ve bir şeyler yoluna girer. Biraz fazla uzun oldu ama kısacası kitap tavsiyesi için cok teşekkür ederim, ederiz. İleride de sorunlar yaşadığımda başvuracağım bir kitap olacak. Sadece Gürkan için değil tüm sevdiklerim ile ilişkime yardımcı olacak bir kitap, annemin sevgi anlayışının mutfak dolaplarını silmek olması bana garip geliyordu ama onu da anlamış oldum 🙂 hatta ilk önerdiğiniz zaman okumuş olsa idim son tartışmamızı da bu derece büyük olmamış olurdu muhtemelen. Tekrar teşekkür ederim.

Kendi kendime aşamadığım problemlerim üzerine aileminde desteğiyle psikolojik yardım almaya karar verdim ve tavsiye üzerine 1 ay önce mehmet beyle tanıştım . çok karamsar ve olumsuz düşünen birisiydim , ne ikili nede arkadas ilişkilerimde başarılı olamadım , herseyi takıntı haline getirdiğim için güven problemi yasıyordum . mehmet beyle seanslara başladıktan sonra tüm olumsuz düşüncelerimin aslında ne kadar boş ve beni yoran şeyler oldugunu anladım . Bunu asla tek başıma başaramazdım .artık daha mutluyum ve insanlarla olan ilişkilerimi ciddi anlamda olumlu yönde düzelttim .bu süreçte kendisi bana çok destek oldu , keşke daha önce gelseydim diyorum .

Geçtiğimiz sene kasım ayından beri eşimle bazı problemlerimiz vardı. Kendisini paikolojik destek alma konusunda cok zor ikna edebilmiştim. Eşim bir psikolog bize ne yapabilir biz kendimiz çözebiliriz ben gelmek istemiyorum diyordu sürekli. Ve biz hiç anlaşamıyorduk bu hem arkadaşlık hem aile ilişkilerimize yansiyordu. Ailemizle görüsmeme karari almaya kadar varmişti bu durum. Ve eşim hala destek almayi reddediyordu. Daha sonrasinda zar zor ikna ettim ve Mehmet beyle görüsmeye geldik. Seanslara geldikten sonra eşimdeki değişimleri farketmeye basladım. Artık bana olan ilgisi ve davranış tarzı daha yumuşakti. Hocamizin tavsiyeleri sayesinde cok şükür aylardir aramız mükemmel ailemizle de aramızı düzelttik daha mutlu ve huzurlu bir ilişkimiz var. Özellikle eşimin destek almaya karsı olan tüm önyargısını yıkmasıyla zaten en başta ne kadar profesyonel oldugu anlasılmıstı. Çok huzurlu ve mutlu oldugum için yorum yapmak istedim eşinizle problemleriniz varsa hiç süreci uzatmadan destek alın arkadaşlar ve Mehmet ulubey bu alanda işinin hakkını gerçekten veren bir psikolog.

mehmet hoca hayatımda gördüğüm en iyi psikolog diyebilirim ,bende psikoloji bölümü okuyorum bir danışan olarak kendisinden yardım istemiştim iyiki istedim ,hayatımda verdiğim en iyi kaararlardan biriydi memet hocamla görüşme kararı gerçekten herkese tavsiye ederim , ister danışan ister de normal biri olarak görmek isteyeceğiniz insanlardan biri , çok teşekkürler mehmet bey

bir yorum bırakın

× Bizimle İletişime Geçin!