Ömer ŞENGÜL

Aile Danışmanı 

1978 İzmir doğumlu olan Ömer Şengül evli ve 3 çocuk babasıdır. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de tamamlamıştır. Liseyi Ankara Fen Lisesinde tamamlayıp Ankara Üniversitesinden mezun olduktan sonra aile danışmanlığı eğitimi alarak Aile Danışmanı unvanı kazanmıştır. Birçok üniversiteden farklı psikoterapi eğitimleri alan hocamız, halen Çukurova Üniversitesi Psikoloji bölümünde eğitime devam etmektedir.

 Aile Danışmanı Ömer Şengül iş hayatı boyunca çeşitli kurumlarda farklı pozisyonlarda görev yapmıştır. Şuan Çukurova Aile Danışma Merkezin’de aile danışmanı olarak çalışmaktadır.

 Ömer ŞENGÜL hocamız Aile ve çift Danışmanlığı kapsamında; ayrılma ve boşanma sürecindeki bireylere, aldatma, sınır rol çatışması gibi problemler yaşayan kişilere uygun terapi yaklaşımları sunmakta olup sürekli çatışma yaşayan ailelere, danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Anne-baba arasındaki ilişki ve iletişim sorunları, ebeveyn ve çocuklar arasındaki ilişki ve iletişim sorunları, çatışmalar, öfke, şiddet, ayrılma ve boşanma süreçleri, aile üyelerinden birinin kaybı, kayınvalide-kayınpeder müdahaleleri, aldatma problemleri, kıskançlık, güvensizlik, rol çatışmaları, maddi yetersizlikten kaynaklanan sorunlar danışman ve aile üyeleri iş birliği ile çözülmeye çalışılır. Aile danışmanlığının temel hedefi, aile içerisindeki iletişim problemlerini çözmek, çatışmayı azaltmak, aile etkileşim örüntülerini artırmak ve dolayısıyla aileyi fonksiyonel hale getirmektir. Sizlerde hayal kırıklığı ve tükenmişliklerinizden kurtulmak ve ailenizi yeniden yapılandırmak istiyorsanız çekinmeden yardım alabilirsiniz.

Çocuk ve Ergen Danışmanlığı Kapsamında; Eğitim ve Öğrenci Koçluğu hizmeti, sınavlara hazırlanan öğrencilerin ve ailelerinin bu dönemi en iyi şekilde atlatmaları adına bireylere / ailelere / öğrencilere rehberlik etmekte ve danışma hizmeti sunmaktadır, Aile-uyum problemleri, davranış bozuklukları, aile kaynaklı yaşanan diğer problemler, okul reddi, uyku bozuklukları gibi problemlere çözümler sunmaktadır.

Ömer ŞENGÜL Öğrenci Koçluğu Kapsamında; 

Öğrenciyi Tanıma Ölçekleri, Hedef Belirleme, Sorumluluk Geliştirme Çalışmaları

Zaman Yönetimi ve Planlı Çalışma, Verimli Ders Çalışma Programı

Dikkat Geliştirme Çalışmaları, Hafıza Geliştirme Çalışmaları

Etkin ve Hızlı Okuma Çalışmaları, Sınav Analizleri ve Yönlendirme

Sınav Kaygı Kontrolü Çalışmaları, Motivasyon ve Başarıya Odaklanma, Aile Görüşmeleri

yapmakta ve başarıya giden yolda onlarca öğrenciye destek olmaktadır.

Hocamızın Aldığı Uzmanlık Eğitimleri:

  • Aile Danışmanlığı (480 Saat )
  • Bilişsel Davranışçı Terapi (220 Saat)
  • Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı (120 Saat)
  • Aile Arabuluculuğu Eğitimi Programı

Yorumlar (24)

Merhaba. Ben sibel alan. En yakın hangi güne randevu verebilirsiniz. Ayrıca seans ücretiniz ne kadar. Öğrenebilir miyim lütfen.

Merhaba, pandemi-yasak döneminde çalışıyoruz. Lütfen arayarak bilgi alınız.

Çukurova Aile Danışma Merkezini arayarak seanslar hakkında bilgi aldım, daha sonra Ömer Şengül hocamın sayfasını inceledim seans almaya karar verdim ilk görüşmem de kaygılarım vardı aacaba yararlı olur mu diye, görüşme bittikten sonra iyiki gelmişim dedim. Hiç pişman olmadım Çok teşekkür ederim Ömer hocam iyiki varsınız. 🙏

Yusuf Hacıkerimli

Ben üniversite sınavına girecek bir öğrenciydim, sınava kaygım vardı gece yatamıyordum annemgilinde ısrarıyla gitmeye karar verdim sağolsun bana çok yardımcı oldu 3 Seans aldım ve kaygıdan kurtuldum sağolsun

Cok başarılı bir hoca , kısa zamandaki tespitlerini ilk zamanlarda, ben üniversite mezunu olarak anlamamıştım, sonradan tüm taşlar yerine oturdu, çok teşekur ederim kendisine fayda ve katkılarından dolayı, tespitleri terapi sürecindeki katkıları çok iyi.

Eşimle evliliğimizin ilk günlerinden beri aşamadığımız problemler ile ilgili başladık seanslarımıza . Eşimi ikna etmek zor oldu gelmeden önce ama Ömer beyle tanıştıktan sonra ikimizde geldiğimize çok memnun olduk.Aramızda ki problemlerin çözümünde birbirimizi daha iyi anlamamız konusunda çok yardımcı oldu.Teşekkür ederiz.

Oğlumun kaygılarılarıyla başa çıkma konusunda çok sorun yaşadık ve zor zamanlar geçirdik . Doktor bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine randevu alıp kendisine gitmeye karar verdik.İşini son derece titizlikle yapan , bilgi ve tecrübesine sonuna kadar güvenebileceğiniz çok değerli hocam iyi ki sizi tanıdık.

çocuğum üniversite sınavlarına hazırlanıyordu ama ders çalışmıyordu ,ömer hoca ile tanıştıktan sonra öğrenci koçluğu için destek aldık ,sayesinde üniversite sınavını kazandı .teşekkür ediyorum hocamıza iyiki tanımışım …..

Merhabalar öncelikle teşekkür etmek için yorum yazıyorum. çocuğumla ilgili sıkıntılarım var bir türlü aşamıyordum ve ömer hocadan randevu alıp seanslara başladım. çok teşekkür ederim şimdi hiç bir sıkıntım kalmadı çocuğumla.

Ömer Şengül hocam size çok teşekkür ederim. ergen ebeveyni olmak çok zormuş ama bu zorluğu sayenizde atlattım. Ergen bir oğlum var sürekli çatışma halindeydik her günümüz tartışmalı kavgalı geçiyordu ne yapacağımı bilemez haldeydim internetten araştırırken Ömer Şengüle denk geldim araştırdım aradım danışmanlık merkezini sağolsunlar çok güzel ilgilendiler bilgiler verdiler. oğlumu ikna edip terapiye başladık 3-4 seans sonrasında değişiklikler başlamıştı ikimizde de sürecimiz sıkıntılıydı haliyle ama sonucu çok güzel oldu. Öncelikle Ömer şengül hocama sonra da Çukurova danışmanlık merkezine çok teşekkür ederim.

eşim ile sorunlarımız vardı .. ,ömer hoca ile tanıştıktan sonra iletişim ve çocuklar konusunda destek aldık ,evliliğimiz ve yuvamızı daha mutlu oldu ….teşekkür ederiz

Ömer hocamla yollarımız iyi ki kesişmiş. Aile ici problemlerimize yaklaşımı, iletişim sorunlarımıza yaptığı müdahaleler ile hem bireysel hem çift olarak farkindaligimizi artırdı. Süreç devam etmekte ve aile bağlarımız sayesinde kuvvetlenmekte, her şey için teşekkürler hocam.

ömer hocadan sınav dönemımde destek almıştım. çok ilgili alaklıydı kaygılarımın bazı dönemler artması benı çok mutsuz edıyordu. hocam bu konuda bana çok yardımcı oldu. sınav dönemimi bekledıgımden kolay atlattım

bazı takıntılarımın yogunlaşmasıyla beraber bir psikologtan destek almak ıstemıstım ve kendı şehrimde bulunan danışmanlık merkezlerınden bilgi aldım sonrasında ömer hocada karar kıldım. takıntılarımla alakalı çoğu şeyi atlattım ve atlatmaya devam edıyorum. kendımdekı değişimi ömer hocaya borçluyum kendısı gercekten işinde iyi bir aile danışmanı

Aile içinde iletişim kopukluğuna dair bazı problemlerimiz vardı ömer hocadan destek almaya karar verdik ve sorunlarımızı çözüme kavuşturduk. teşekkür ederiz.

sınav kaygılarım vardı sürekli panik olduğum için bir türlü başarı gösteremiyordum o yüzden ömer hocamdan terapi almaya karar verdim ve çok kısa zamanda büyük başarı elde ettim teşekkürler hocam

Çevremdeki insanlarla iletişim kopukluğum vardı sürekli çekiniyor ve irtibat sağlamakta güçlük çekiyordum bunun birkaç seansla çözüme kavuşacağını tahmin etmiyordum hocamın desteklerinden dolayı teşekkür ederim 🙂

Ömer hocaya oğlumu götürdüm tesadüfi internette dolaşırken gördüm. Oğlum sınava hazırlanıyordu ve çok fazla stresli, korkulu, heyecanlıydı. Götürmeden önce deneme sınavlarında bildiği soruları hep yanlış yapıyordu. Seanslara düzenli şekilde gitti ve şuan çok iyi bir derecede iyi ki yollarımız kesişti. Bizim gibi sınav döneminde olan herkese tavsiye ederim.

Eşimle sürekli tartışmalar yaşıyorduk ve ileri derecede iletişim kopukluğumuz vardı. Ömer hocama bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine gittim ve iyi ki gittim. Aile danışmanlığı aldık eşimde bende şuan çok mutluyuz. Huzurlu bir evliliğimiz var artık. Teşekkürler hocam.

Ben Teşekkür Ederim, Güzel Yorumunuz İçin.

Benim kızım çok asi, hırçın ve mutsuz bir çocuktu. Annesı ile ayrıyız ve benimle kalıyor. Sürekli sinirli, hiç birşey yapmak istemiyor ve hiç birşeyden mutlu olmuyordu. Ömer hocamdan seans aldık. Hala devam ediyor seansları ve çok büyük değişimler oldu. Şuan sosyal bir çocuk oldu ve bizlerle arkadaşlarıyla iletişimi çok sağlıklı. Emekleriniz için teşekkür ederiz Ömer hocam 🙏

Ben Teşekkür Ederim, Güzel Yorumunuz İçin.

Hayata dair ve dahası yaşamaya dair, panjurlu penceremden odama güneş misali aydınlık ışık olarak araladınız . Teşekkür ederim .

bir yorum bırakın