Aygül Bahar YILMAZ

WhatsApp Image 2022 11 19 at 12.34.14 - Aygül Bahar YILMAZ

Aygül Bahar YILMAZ

 

 Aile Danışmanı

Çocuk – Ergen Danışmanı

      Hemen Ara & Randevu Al       

                         Aile Danışmanı Aygül Bahar YILMAZ Aile terapisi sürecinde toplumun temel yapı taşı olan aile kurumun, aile içi ilişkilerin ve iletişimin zayıfladığı zamanlarda ve günümüz koşullarında danışmanlık hizmeti almak isteyen kişilere, en doğru ve etik şekilde terapi hizmeti sunmaktadır.

Travmatik olaylar sonrası (Savaş, doğal afetler, taciz, tecavüz, rahatsız eden yaşam deneyimleri, fobi, panik atak, yas, çocukluk travmaları ,kronik ağrı, duygusal şiddet anıları) gibi olaylara maruz kalmış kişilere özel uyguladığı EMDR yani göz hareketleri ile duyarsızlaştırma yöntemi uygulamaktayız.

                  Daha önce çeşitli alanlarda hizmet vermiş olan     Aile Danışmanı Aygül Bahar YILMAZ, şu anda Özel Çukurova Aile Danışmanlığı Merkezinde görevini sürdürmekte, terapi seansları yürütmektedir. Her insanın zaman zaman psikolojik desteğe ihtiyacı olabilmektedir. Hayatın olağan akışında birçok problemle, travmayla karşılaşabiliriz ve çözüm yollarını bilmiyor olabiliriz. Aygül Bahar Yılmaz “Problemin değil, çözümün bir parçası olunmalı” düşüncesi ile kendisini insanlara faydalı olabilmek, var olan problemleri çözebilmek amacıyla eğitimler almış, konferanslara ve seminerlere katılmıştır.

                Aile Danışmanı Aygül Bahar Yılmaz, lisans, yüksek lisans ve aldığı eğitimler ışığında bireylere psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Aile, evlilik, evlilik öncesi danışmanlığı, aldatma, boşanma, boşanma sonrası psikolojik danışmanlık konularında kendisini geliştirmiştir.

                Ayrıca; günümüzde evliliklerde yaşanan en büyük sorunlardan biri eşlerin iletişim kursalar bile doğru iletişim yollarını bilmemeleri dolayısıyla iletişim problemlerinin ailede ve eşler arasında ilişki problemlerine sebep olmasıdır. Psikoterapist Aygül Bahar Yılmaz “doğru iletişim nasıl kurulur?”, “sağlıklı ilişki nelerden beslenir?” gibi soruların cevapları üzerine psikolojik destek vermek için çalışmalar yürütmektedir.

               Aynı zamanda bireylerin erken çocukluk döneminden getirdikleri psikolojik problemleri ve günlük hayatta karşılaştıkları sorunların çözümü için bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir. Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite ,Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Mesleki Tükenmişlik Sendromu, İlişki Tükenmişliği gibi konularda psikolojik danışmanlık yapmaktadır.

         Son 11 yılda; çözüm odaklı terapi, İmage terapi ve Aile Danışmanlığında kuram ve teknikler konularında; psikolog, psikolojik danışman ve diğer ruh sağlığı çalışanlarına eğitimler vermektedir. Verdiği eğitimler sadece Adana ile sınırlı olmayıp, İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Mersin ve daha 11 ilde daha donanımlı psikolog, psikoterapist ve aile danışmanı yetişmesi adına bu eğitimleri vermeye devam etmektedir.

1980 Adana doğumlu olan Aygül Hocamız Lisans Eğitimini Mersin Üniversitesinde, Yüksek Lisans Eğitimini Konya Üniversitesinde tamamladıktan sonra Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bilim Uzmanı  olan Aygül Bahar yılmaz hocamız, yüzlerce konuda profesyonel ekiplerden terapi eğitimleri almış, almaya ve bu eğitimleri yeni psikologlarla buluşturma adına, eğitimler vermeye devam etmektedir.

(11 Yıllık Aile Danışmanı yetiştirme projesinde eğitmen olarak görev yapmaktadır)

Aldığı ve Uluslararası Düzeyde Verdiği Eğitimler:

EğitimlerAlınan Kurum
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik-YükseklisansKonya-Necmettin Erbakan Üniversitesi
Aile Danışmanlığı Eğitimi, Evlilik Terapisi Eğitimiİstanbul Gedik Üniversitesi
EMDR Uygulayıcı EğitimiSüleyman Demirel Üniversitesi
Çocuk Objektif Testleri Eğitimi, Çözüm Odaklı TerapiSüleyman Demirel Üniversitesi
Wechsler Çocuklar İçin Zeka TestiSüleyman Demirel Üniversitesi
Bilişsel Davranışçı Terapi EğitimiKocaeli Gebze Üniversitesi
Şema Terapi Uygulayıcı EğitimiKocaeli Gebze Üniversitesi
Uygulamalı Bütüncül Psikoterapi EğitimiKocaeli Gebze Üniversitesi
Çocuk Terapistliği EğitimiKocaeli Gebze Üniversitesi
Oyun Terapisi Uygulayıcı EğitimiKocaeli Gebze Üniversitesi
Projektif Testler Uygulama ve RaporlarmaKocaeli Gebze Üniversitesi
Psikanalitik Psikoterapi Uygulayıcı EğitimiKocaeli Gebze Üniversitesi
Etkili İletişim, İmage Terapi, Çift TerapisiBrüksel Başkent Üniversitesi
Uluslar arası PazarlamaBrüksel Başkent Üniversitesi
Stres ve Zaman YönetimiBrüksel Başkent Üniversitesi
Etkili Konuşma DiksiyonBrüksel Başkent Üniversitesi
Bireysel Koçluk, Öğrenci KoçluğuBrüksel Başkent Üniversitesi
Stratejik YönetimBrüksel Başkent Üniversitesi
Takım ÇalışmasıBrüksel Başkent Üniversitesi
MotivasyonBrüksel Başkent Üniversitesi
Öfke ve Stres YönetimiBrüksel Başkent Üniversitesi
Kriz YönetimiBrüksel Başkent Üniversitesi
Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenliği EğitimiSüleyman Demirel Üniversitesi
Problem Çözme BecerileriBrüksel Başkent Üniversitesi
Liderlik ve YöneticilikBrüksel Başkent Üniversitesi
CV Hazırlama ve Mülakat TeknikleriBrüksel Başkent Üniversitesi
Beden Dili EğitimiBrüksel Başkent Üniversitesi
Kriz YönetimiCertificate School Of Leadership
LiderlikCertificate School Of Leadership
Müzakere TeknikleriCertificate School Of Leadership
Proje YönetimiCertificate School Of Leadership
Ennegram Temel Mizaç TürleriBrüksel Başkent Üniversitesi
Ennegram Çift İlişkileriBrüksel Başkent Üniversitesi

 

 

Aygül Bahar YILMAZ hocamız uzmanlık eğtimlerinden arta kalan zamanlarda Çocuk – Ergen ve Aile Danışmanlığı hizmeti sunmaktadır.

Çoğunlukla saat 09:00 – 18:30 arasında terapi almaktadır.

Aygül Hocamızdan randevu almak için lütfen iletişime geçiniz. 0322 402 09 09 & 0530 832 14 81

Yorumlar (18)

1. haftadan itibaren adım adım, çok düzenli ve sağlıklı biçimde ilerledi seanslarım.
İşinde çok iyi.Keşke daha önce gitseydim diyebileceğiniz biri.
Hayata çok daha sağlıklı bakıyorum artık.
Samimiyeti ve enerjisi sizden biri gibi hissettiriyor ve en önemlisi de bunlar bence .
Sonsuz teşekkürler…

mahmut ali göçebe

1. haftadan itibaren adım adım, çok düzenli ve sağlıklı biçimde ilerledi seanslarım.
İşinde çok iyi.Keşke daha önce gitseydim diyebileceğiniz biri.
Hayata çok daha sağlıklı bakıyorum artık.
Samimiyeti ve enerjisi sizden biri gibi hissettiriyor ve en önemlisi de bunlar bence .
Sonsuz teşekkürler…

çocuğumdaki içine kapanıklık ve bundan kaynaklandığını düşündüğümüz zarar verici davranışlar, günlük hayatımızı ve eşimle olan ilişkimizi olumsuz etkilemeye başlamıştı. ne yapacağımızı bilmediğimiz bir dönemde bir arkadaşımızın tavsiyesi üzerine Aygül Hanım ile görüşmeye gittik. kendisinin sakin tavrı, olaylara soğuk kanlı ve pratik çözümler getirmesi bizim çocuğumuza daha farklı bakmamıza neden oldu. bir kaç seans sonra sorunun temelinde bizim de davranışlarımızın olduğunu anladık. bu durum ile ilgili çözüm üretmemiz konusundaki yönlendirmeleri çocuğumuzun gelişimini olumlu yönde etkilerken, bizim aile içi ilişkilerimizi de farklı bir açıdan değerlendirmemizi sağladı. görüşmelerimiz hala devam etmektedir. kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

Teşekkürler Aygül hnm

Kendisine bizim çocuk doktorumuz yönlendirdi. Kızımız 10 yaşında sürekli bir ağrıları vardı doktora gidiyoruz tetkikler yapılıyor sonuç bir şeyiyok. Aygül hanımı önerdi doktorumuz. Durum psikolojik olabilir dedi ve öyleymiş. Samimi, içten, gülen yüzü ile kızımın da bizim de kalbimizi fethetti. Bizim de hatalarımız varmış tabi. Ağrılarımız geçti bizde aile olmayı öğrendik. Teşekkürler Aygül Hanım

Kendisine bizim çocuk doktorumuz yönlendirdi. Kızımız 10 yaşında sürekli bir ağrıları vardı doktora gidiyoruz tetkikler yapılıyor sonuç bir şeyiyok. Aygül hanımı önerdi doktorumuz. Durum psikolojik olabilir dedi ve öyleymiş. Samimi, içten, gülen yüzü ile kızımın da bizim de kalbimizi fethetti. Bizim de hatalarımız varmış tabi. Ağrılarımız geçti bizde aile olmayı öğrendik. Teşekkürler Aygül Hanım

Aygül Hanım ile arkadaş aracılığıyla tanıştım ve görüşmek istedim. OKB hastalığım vardı ve artık bu durum ile baş edemiyordum. Kapı kollarını kontrol etme, ocak kontrolü, temizlik ve saçma sapan hareketler sergiliyordum. Her gün işe geç kalıyordum ve bu durum artık sadece kişisel durumumdan çıktı ve hayatımı ileri derecede etkilemeye başladı. İlk seansıma gitmeden önce ön görüşme istedim, daha sonra seansa başladık. 3.5 ay oldu gideli ve kendisiyle tanıştığıma çok memnun oldum. İlaç tedavisi olmadan tedavi etmeyi başarabilen ender kadınlardan. Çok rahat ve güler yüzlü biri, bu durum beni çok etkiledi. Artık daha az kontrol ediyorum bazı şeyleri, artık daha az takıyorum durumları, olayları, süregelen her şeyi. Herşey için teşekkürler. Bu yolun sonunda umut var, güzellik var!! 6 ayın sonunda sonuca erişeceğime inanıyorum, her şey için tekrardan teşekkürler Aygül Hanım!!

Aygül Bahar hanıma teşekkür ederim evliliğimle ilgili çözemediğim sorunlarda yardımcı oldu alanında gerçekten uzman biri

Onceki ben olsam yazamazdim bile cunku bir cok kadinin yasadigi aldatilmayi hemde hic haketmeden yasadim. Ogrendigimde uzun bir sure inanamadim cunku bu hayatta en son benim esim yapardi ama oyle degikmis. isin garibi hala esimide seviyor gibiydim ve ayrilamiyordum da. Aygül hocama geldik aldatmanin bile nedenlerini ogrendik ne cok hatalar yapmisiz evlilik adi altina. Bilerek acik acik yaziyorum ki benim gibi ayni durumu yasayanlar kusmeyin hayata cikis yolu arayin. Suanda sukur evliligimiz devam ediyor hatta daha bilincli bakiyoruz artik.

Eşimle uzun zamandır aşamadığımız problemlerimizi çözmemizde çok büyük katkısı oldu , keşke daha önce tanısaydık kendisini artık çok mutlu biribirini çok daha iyi anlayan insanlarız sayesinde .

Adana da gerçekleşen psikolojik testler eğitimine katıldım. Yorumlar genelde psikolojik danışmalık üzerine yapılmış. Psikolojik testlerdeki hakimiyeti ve ders anlatımından yola çıkarak sunu soyleyebilirim ki kendini çok iyi geliştirmiş alanında uzman bir danışman Aygül Bahar YILMAZ, psikolojık testler eğitimini kesinlikle adana da Aygül Hocadan almanızı tavsiye ederim .

Teşekkürler Aygül hnm

kocamın sorumsuz davranışlarından dolayı gittiğim Aygül hanım, bizimle o kadar yakından ilgilendi ki anlatamam. yola gelmez dediğim, soz dinlemez artık bu iş bitti dediğim yerde evimi ailemi toparladı. bizi tekrar aile yaptı. verdiğiniz hizmetten dolayı cok tesekkur ederim. ıyı kı varsın Aygül hocam

Teşekkürler Aygül hnm

Kayınvalidemle olan problemlerimi birçok pskoloğa gitmeme rağmen çözememişlerdi Bahar hanım bu konuda çok yardımcı oldu şu an çok daha iyiyiz size ne kadar teşekkür etsem azdır .

Evliliğimde sürekli hatalar ve yanlışlar yapıyor bundan dolayıda sürekli eşimi suçluyordum. Ne boşanabiliyor ne de evliliğimi yürütebiliyordum. Eşim o kadar iyi bir insandı ki bana karşı onun bu kadar ne yaparsam yapayım iyi iyi oluşuna da sinirleniyordum yani ne olursa olsun hep bir problem çıkarıyor hep bir bahane buluyor gün geçtikçe daha da çıkmaza giriyordum. Aygül hanımla terapiye başlamaya karar verdim ve danışma süreci boyunca önce kendimi sevmeye önemsemeye değer vermeye başladım. Evliliğimdeki hataları yapmamaya başladım, anladım kim eşimi seviyormuşum ve evliliğimi devam ettirmek istiyormuşum Aygül hocam iyiki varsınız

Çocukluk dönemi ve gençlik döneminde sürekli fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kalan başarısız iki evlilikten sonra depresyon teşhisi konulan bir bayan olarak mutsuzum. Karamsar içe dönüş yaşıyor hayattan zevk alamıyorum. Aygül hocamla yaptığını terapilerle artık daha umutlu mutlu sağlam adımlarla sağlıklı kararlar verebilen biri olarak hayatta yürüyorum. İyiki sizi tanımışım Aygül hanım

20 yıllık evliliğimin bitme noktasındaydı Aygül hocamla tanıştık. Eşimle aramda hep bir iletişim problemi vardı ve o benim tarafımdan anlaşılmadığımız düşünüyorduk. Eşime göre evlilik ve aile erkeğin çalışıp para kazanması maddi ihtiyaçlarımızı giderilmesi anlamına geliyordu. Eşime göre erkek para kazanır ailesinin geçimini sağlar eşi kadınlık görevini yapar kadın ise eşine itaat eder çocuklarını büyütürdü. Ben çocuklara rağmen dayanamaz olmuş evliliği bitirme kararı almışken Aygül hocama çift terapisinrebaşvurduk. Hocam sayesinde bitecek olan bir evlilik yeniden can buldu. Teşekkürler hocam.

Ailen beni birçok psikolog ve psikiyatra götürmüş seansları hep yarıda bırakmıştım. Daha sorma Aygül hocam’a internet sayfasından ulaştım ilk düşündüğüm ” bu psikolog da bana yardımcı olmazsa” idi. Fakat Aygül hocama gelmeye karar verdim daha ilk seansta düşüncemde yanıldığımı gördüm güven ve yakınlık hissettim. 15 yaşında bir genç olarak Her şeye sinirleniyor öfke kontrolümü yapamıyor ailemle hiç anlaşamıyordum. Aygül hanım sayesinde artık her şeye sinirlenmeyen öfke kontrolünü yapabilen bir genç durumuna geldim. Teşekkür ederim hocam iyiki sizi tanımışım.

Nişanlılık Dönemi

Öncelikle merhabalar. Aygül hocam size çok teşekkür ediyorum. Teşekkürümün sebebi ise nişanlımla çok sıkıntılı bir evlilik dönemindeyik hem kız tarafından hemde erkek tarafından sürekli baskılar görüyorduk ve buda bizi çok rahatsız ediyordu. Birbirimize olan sevgimizden emindik ama bu durumlar bizi çok yıpratmıştı. Sizinle girdiğimiz ilk seanstan son seansa kadar yaşadığımız gelişmeler çok çok teşekkürler Aygül hocam… Sayenizde şuan daha sağlam bir ilişkimiz var.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ, ÇOK GÜZEL BİR SÜREÇ GEÇİRDİK, ŞİMDİ DAHA İYİYİZ. TEŞEKKÜRLER

bir yorum bırakın

× Bizimle İletişime Geçin!