Adana Da Özel Psikologlar

Adana Da Özel Psikologlar

Adana Da Özel Psikologlar

Akıl ve ruh sağlığı uzmanları, kamu hastanelerinde sosyal devlet anlayışı çerçevesinde hizmet verir. Devlet hastanelerinde ve eğitim araştırma hastanelerinde psikolog desteği sağlanır. Adana da özel psikologlar özel danışmanlık merkezlerinde ya da özel muayenehanelerde çalışır. Sosyal sigortanın, psikolog desteğinin masrafını karşıladığı durumlarda muayene süresi kısadır. Çünkü devlet hastanelerinde alacağınız destek herkese yetmeyecek düzeydedir. Danışan sayısı çok olduğundan muayene süreniz de özel psikologlara göre çok daha kısadır.

Ruhsal problemler özellikle ileri düzeyde ise sık olarak randevu alınmalıdır. Ancak özel psikologlar dışında bu çok da mümkün değildir. Randevu alma sıklığı belli aralıklarda olmadığından iyileşme süreci de uzar. Bu durum özel psikologlar için geçerli değildir. Adana da özel psikologlar ile tedavi sürecinizi birlikte belirlersiniz. Haftada 1 kere ya da 2 haftada 1 kere randevu almanız gerekiyorsa ona uygun periyotlar ayarlanır.

Neden Adana da özel psikologlar yardımı alınmalıdır?

Adana da özel psikologlar yardımı ile kamu kurumlarından destek almak farklı deneyimdir. Adana da özel psikologlar yardımı almanın avantajları nelerdir bilirseniz o doğrultuda destek alabilirsiniz.

  1. Özel psikologlar, danışan süresi ile ilgilenmez. Daha çok sorunlarınıza eğilir. O yüzden de görüşme sıklığını uygun periyotlarda belirler.
  2. Destek almak istediğiniz Özel psikologlar uzmanlık alanını kolayca araştırabilirsiniz. Almak istediğiniz terapi çeşidi hangisi ise o alanda uzman olan kişiden destek almanız daha yararlı olacaktır. Terapi ve seans süresini de kısaltmakla kalmaz ruh sağlığınıza kısa sürede kavuşursunuz.
  3. Ruhsal durumunuz kötüleştiğinde Özel psikologlar size aynı hafta içinde birkaç kez yardım eder. Ancak bu devlet kurumlarında çalışan kişiler için pek de mümkün değildir. Çünkü herkese eşit hizmet vermek için belli sürelerde randevu almanız gerekir. Bazen yaklaşık ayda 1 kere psikologa görünmek durumunda kalırsınız.
  4. Özel psikologlar farklı psikoterapi teknikleri eğitimleri alıp klinik psikolojide uzmanlıkları değişebilir. Sizin için uygun psikoterapi tekniklerini uygulayacak kişileri seçebilirsiniz.
  5. Kullanılacak psikoterapi teknikleri ya da cihazlar son modeldir. Özel psikologlar farklı psikolojik tedavi deneyimlerini denemenize imkan sağlar. Yurt dışında çok fazla kullanılan teknikler aile danışma merkezi gibi kurumlarda kullanılır.

Özel Çukurova Aile Danışma Merkezi yukarıda sayılanlardan daha fazlasını size vaat eder.

Adana da Özel Psikologlar, Özel Çukurova Aile Danışma Merkezi’nde

Özel psikolog olarak hizmet veren çok sayıda uzman vardır. Psikoloji eğitimi aldıktan sonra klinik psikoloji alanında da gerekli çalışmalar yapmıştır. Bu yüzden de verdiği danışmanlıklar da gayet niteliklidir. Bu kişiler bireysel danışmanlık vermek dışında grup terapileri de yapar. İhtiyacınız olan ruhsal destek için en uygun yeri bulmanız önemlidir. Bağımlılık türlerinde Özel psikologlar grup terapisi de yapar. Bu tür rahatsızlıklarda grup terapisi kısa sürede sonuca götürür. Özel psikolog desteği almanız bu açıdan da önemlidir.

Özel psikologlar, Özel Çukurova Aile Danışma Merkezi’nde özel psikolog ve aile danışmanı olarak çalışır. Eğitim sertifikaları fazla olup çocuk ve ergen psikolojisi alanında da hizmet verir. Uzmanlık alanı farklı olan kişiler özel aile danışma merkezinde bir araya gelir. Bu sayede daha etkili ve kapsamlı danışmanlık verilir. Alanında en iyi özel psikologlar buralarda çalışır. Moxo testi, Wısc 4 zeka testi, disleksi testi gibi testler sayesinde çocuklarda öğrenme güçlüğünün tespiti de daha kolaydır. Özel psikologlar yardımı sayesinde her türlü ruhsal desteği alırsınız.

 

bir yorum bırakın

× Bizimle İletişime Geçin!