ADANA’DA PSİKOLOG ARIYORUM

ADANA’DA PSİKOLOG ARIYORUM

Adana’da psikolog arıyorum diyorsanız dikkat etmeniz gereken bir çok nokta olduğunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Adana’da psikolog arıyorum dedikten sonra ilk dikkat etmeniz gereken nokta psikolog aradığınız kurumların güvenilirliğidir. Kurumların çalışma şekilleri, bağlı olduğu veya ortak çalıştığı kurum ve kuruluşlar bu anlamda önem kazanmaktadır.

Adana’da psikolog arıyorum dedikten sonra ikinci önemli nokta aradığınız psikoloğun tecrübesidir. Psikoloğun tecrübesi, aktif şekilde seans alıyor olması ve sahip olduğu psikolog diploması dikkat edilmesi gereken ayrıntılardan biridir. Bazı kişiler psikolog ya da psikolojik danışman olmadığı halde seans yapabilmektedir. Herhangi bir denetlemenin olmadığı kurumlarda bireyler tamamen kendi istekleri doğrultusunda diplomaları olmadan danışan kabul etmektedir. Bu sebeple gittiğiniz psikoloğun mutlaka diplomasına ve aldığı eğitim sertifikalarına dikkat ediniz. Alanda tecrübesi olmayan bir psikoloğa gitmeniz sürecinizin uzamasına sebebiyet verebilir. Tecrübeli psikoloğa gitmek hem sizin ruh sağlığınız için hem de süreç açısından daha faydalıdır. Bir psikoloğun alanda yetkinleşme süreci ortalama 3 yıl kadardır. Adana’da psikolog arıyorum şeklinde bir talebiniz varsa psikoloğun tecrübesi sizin için önem olarak ilk sıralarda yer almaktadır.

Adana’da psikolog arıyorum diyen herkesin psikolog aramasına sebep olacak problem durumu ne ise o problem alanı ile çalışan bir psikolog bulması gerekmektedir. Örneğin, bir yakın kaybı yaşadıysanız; travma ve yas çalışan bir psikolog ile çalışmanız gerekir. Çocuğunuz için Adana’da psikolog arıyorum diyorsanız, oyun terapisi yapan veya çocuk psikoterapisi ile çalışan bir psikolog bulmanız gerekmektedir. Bununla birlikte çocuğunuz için Adana’da psikolog arıyorum diyorsanız başvurduğunuz psikoloğun çalıştığı kurumda mutlaka bir oyun terapi odasının olması gerekmektedir. 

Adana’da psikolog arıyorum dediğinizde dikkat etmeniz gereken bir diğer ayrıntı ise Adana Psikolog ücretleridir. Çukurova Aile Danışma merkezi olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olduğumuz için bakanlığın belirlediği ücret aralığı ile çalışmaktayız. Adana’da psikolog arıyorum diyen herkesin ilk dikkat ettiği konulardan biri olan ücret konusu hemen herkes için çok önemlidir. Dolayısı ile bakanlığın güvencesinde bir kurumdan hizmet almak oldukça güven vericidir.

Randevu ve bilgi için lütfen arayınız.

0322 402 09 09

0530 832 14 81

 

bir yorum bırakın

× Bizimle İletişime Geçin!