Çukurova Aile Danışma Merkezi

Çukurova Aile Danışma Merkezi

Çukurova Aile Danışmanlığı

Psikolojik danışmanlık merkezleri, bireylerin akıl ve ruh sağlığını tedavi eder. Burada çalışan psikolog, pedagog, aile danışmanı ruh sağlığınızı önemser. Psikolojik danışmanlık sadece ticari kaygı ile yapılan meslek değildir. Özünde insanlara faydalı olma ve toplum sağlığını iyileştirme amacı taşır. Çukurova Aile Danışma Merkezi gibi başarılı kurumlar bu alanda faaliyet gösterir.

Çukurova aile Danışma Merkezi, bireylerde görülen zorlu ruhsal problemlere dahi çözüm sunar. Uygulanan psikoterapi teknikleri ile eskisinden daha sağlıklı olmanız mümkündür. Çukurova Aile Danışma Merkezi, her türlü sorununuzda başvuracağınız kurumlardan biridir. Alanında uzman ve profesyonel psikolojik danışmanlar ve aile danışmanı çalışır. Her biri kendi alanında uzman kişiler olsa da genel danışmanlık hizmeti de verir. Çukurova Aile Danışma Merkezi’nden şu hizmetleri alabilirsiniz;

  1. Aile Danışmanlığı; Aile içinde çiftlerin birbirleri ve çocukları ile yaşadığı sorunlara eğilir. Güvenli ve mutlu yuva arzulayanlar için uygun teknikler ile tedavi eder. Eşler arasında görülen sorunlara yardımcı olduğu gibi çocukların sorunlarına da eğilir. Böylece ailede çocukların zeka gelişimlerinin desteklenmesi kolaylaşır. Aile danışmanlığı desteği, Çukurova Aile Danışma Merkezi farkı ile aldığınızda pişman olmazsınız.

 

  1. Wısc 4 Zeka Testi; Bu test ABD’de uygulansa da Çukurova Aile Danışma Merkezi uyarlama ile uygular. 0 yaş ile 16 yaş arasındaki çocuklarda yapılan en güncel zeka testidir. Dolayısı ile de veriler oldukça sağlamdır. Sözel kavrama, algısal akıl yürütme, çalışma belleği ve işlemleme hızı puanları ölçülür. Bu puanlar üzerinden çocuklarınızın zeka seviyesi ortaya çıkar. Doğru uygulanmadığında yanlış sonuçların çıkacağı testlerdendir. Testi uygularken yaklaşık 1.5 saatlik emek verilir. Dikkatli yapılmadığında sonuçlarda sapma görülür.

 

  1. Obsesif Kompulsif Bozukluk; Zihinde yaşanan bazı durumların çekilmez hal aldığı hastalıklardandır. OKB sorunu olanlar sadece kendine zarar vermez. Önlem alınmadığı sürece obsesyon sorunu olan kişilerde kendine zarar vermeye kadar ilerler. Tekrarlayan ve çözüme ulaşmayan düşünceler artık hastanın düşünce dünyasını ele geçirir. Ciddi biçimde tedavi edilmesi gereken alandır. Çukurova aile Danışma Merkezi, bu alanda en iyi tedavilerden birini sunar. Uzman kadrosu ve etkili psikoterapi yöntemleri ile danışmanlık yapılır. OKB sorunu olan bireylerin gündelik yaşama adapte olması kolaylaşır.

 

  1. Sosyal Kaygı; Çekingenlik olarak bilinen bu sorun zaman içinde iletişim sorunlarına da sebep olur. Zorunluluktan dolayı sadece belli bir alanda yaşamak zorunda kalır. Dolayısı ile de iletişim problemi çok sık görülür. Çukurova Aile Danışma Merkezi, sosyal kaygı sorununa da çözüm sunar. Psikoterapi yöntemleri ile bireyler sosyal çevreden uzaklaşmaya çalışmazlar. Kolayca kalabalık ortamlarda vakit geçirebilirler.

 

  1. Çocuk Resim Analizi; Çocukların anlatamadığı ve içinde büyüttüğü problemler çocuk resim analizi ile ortaya çıkarılır. Yaşadıkları baskı ve istismar gibi travmatik durumlar fark edilip tedavi edilir. 2 yaşından başlayarak 14 yaşına kadar 5 farklı dönemde çocuk resimleri incelenir. Aile Danışma Merkezi en iyi çocuk resim analizi hizmetlerinden birini verir.

 

  1. Oyun Terapisi; Çocuklarda var olan problemler oyun terapisi sayesinde tedavi edilir. Oyun ve terapi teknikleri ile sorunlar gün yüzüne çıkar. Yine oyunla çocukların akıl ve ruh sağlığının tedavi edilmesi mümkündür.

 

  1. Moxo Dikkat Testi

 

  1. Vajinismus

 

  1. Neurosound; Çocuklarda görülen bilişsel, duyuşsal, düşünsel problemlerin beynin diğer yönlerini etkilememesi için kullanılır.

 

  1. Attentıoner İle Dikkat Tedavisi; Çocuklarda zeka gelişiminin desteklenmesi için kullanılan yöntem olup uyaranlardan destek alınır. Aile Danışma Merkezi, çocuklarda görülen öğrenme güçlüğünü etkili şekilde tedavi eder.

 

bir yorum bırakın

× Bizimle İletişime Geçin!