Cinsel Terapi

CİNSEL TERAPİ NEDİR?

Cinsel terapi, bu alanda eğitim almış uzmanlar tarafından bireylerin veya çiftlerin cinsel problemlerinin çözülmesini sağlayan terapi türüdür. Cinsel sorunların sebebi veya çıkış noktası genellikle cinsel organlar değil, duygular, düşünceler ve yerleşik yanlış inançlar olarak tanımlanan cinsel mitlerdir.

Kişiler partnere de bağlı olarak zaman zaman cinsel problemler yaşayabilmektedirler. Kişiler arası iletişim ve ilişki problemleri çiftler arasında cinsel problemleri beraberinde getirebilmektedir.

Kişinin cinsel sorunu, organik (bedensel) bir nedene bağlı değil ise cinsel terapi süreci başlar. Kadınlarda en yaygın cinsel bozukluk vajinismus, erkeklerde ise ereksiyon problemleridir. Cinsel terapide bireylere aynı zamanda bir psikoeğitim verilir. Bunun sebebi ise cinsel sorunların bedenle değil psikolojik durumlar ile ilgili olmasıdır. Tedaviler ve seanslar aksatılmadığı sürece kesin çözümü var olan sorunlardır.

ozel cukurova beyaz min - Cinsel TerapiMerkezimizde cinsel terapi kapsamında, vajinismus, cinsel ağrı bozuklukları, ağrılı birleşme, ergen boşalma, geç boşalma, ereksiyon problemleri gibi konularda uzmanlarımız tarafından hizmet verilmektedir.

× Bizimle İletişime Geçin!