Çukurova Aile Danışma Merkezi Hasta/Danışan Bilgilendirme Formu

Çukurova Aile Danışma Merkezi Hasta/Danışan Bilgilendirme Formu

Sayın Danışanımız,

Kurumumuz profesyonel olarak aile danışmanlığı, çift terapisi, çocuk ve ergen terapisi, dikkat eksikliği, psikolojik danışma, ihtiyaçlarınızı karşılamak için Aile Bakanlığından onaylı ve Aile Bakınlığının denetiminde, lisans master ve doktora düzeyinde psikolog, psikolojik danışman ve aile danışmanların görüşme/danışma/seans uyguladıkları bir merkezdir.

Kurumumuza başvuran tüm bireyler öncelikle başvurdukları Aile Danışmanı tarafından sorunun tespit edilmesi ve değerlendirilmesi için görüşmeye alınmaktadırlar. Bu birinci seans görüşmenin sonucunda kurumumuzdaki tedavi/danışma/terapi/psikoeğitim sürecinin size ve sorununuza uygunluğuna birlikte karar verilmekte, uygun olması halinde randevu programı belirlenmektedir.

Görüşmelerin en verimli şekilde devamı ve öncelikle sizin sonra da kurumun ortak haklarını korumak için bazı kurallara uymak gereklidir. Seansların verimliğini birlikte en üst düzeye taşıyabilmek adına lütfen aşağıdaki kuralları okuyunuz.

  • Uygulanan terapi yöntemine göre seans süreleri değişebilmekle birlikte standart ve olağan bir terapi seansı 55 (ellibeş)dakika ile sınırlıdır.
  • Görüşmelerin hem sizi hem de diğer danışanları bekletmememiz için vaktinde başlayıp bitmesi önem teşkil etmektedir. Bu sebeple şayet sizden kaynaklanan bir sorun ile görüşmelere geç gelirseniz, o günkü görüşmeniz geç kaldığınız süre kadar kısa sürecektir. Gecikme durumu terapistiniz sebebiyle oluşursa terapistiniz bu gecikmeyi telafi etmekle yükümlüdür.
  • Her seansın bedeli aksi belirtilmediği sürece, normal şartlarda her bir seanstan sonra talep edilmektedir. Yalnızca ilk kez randevu alan danışanlar için seans bedelinin bir kısmı randevu oluşturmak amacı ile ön ödeme olarak alınmaktadır. Kalan ödeme seans sonrasında gerçekleştirilmektedir.
  • Randevunuza gelemeyeceğiniz durumlarda kurumumuza 48 (kırk sekiz) saat öncesinden haber vermeniz önemlidir. Elbette hepimiz insanız ve acil durumlarla karşılaşabiliriz. Danışanların ve kurumun haklarını koruyabilmek adına her bir danışan ve terapisti karşılıklı olarak acil durumlar nedeni ile 1 (bir) seansını son ana kadar bedelsiz iptal etme hakkına sahiptir. Bu hakkın danışandan kaynaklı tüketiminden sonra seanstan 48 saat öncesine kadar haber verilmeyen iptallerde sonraki seansların bedelinin yarısının önceden ödenmesi koşulu ile yeni bir randevu oluşturulacaktır. Hakkını tüketen taraf terapistin kendisi ise hakkın tüketiminden sonraki seans randevularının 48 saat öncesine kadar danışana haber verilmeyen iptal durumlarında bir sonraki seans danışandan seans bedeli alınmaz.
  • Gerçekleşecek randevunuzun takibinin yapılması öncelikle ofis yöneticisi Mevlüt beyin sorumluluğundadır. Hatırlatma amacı ile seansların 24 saat öncesinde telefon araması veya ulaşılamadığı durumlarda whatsaap mesaj ile tarafınıza ulaşılacaktır.
  • Seanslardan en üst düzeyde verim sağlayabilmek amacıyla görüşmelerde cep telefonlarının seslerinin kapalı tutulması önerilir.
  • Tutulan tüm kayıtlar ve raporlar sizin haricinizde isteğiniz dışında hiç kimse ile paylaşılamaz.
  • Kurumumuzdan hizmet alan kişiler kullanılacak olan yöntem ve teknikler, tekniklerin yararları ve riskleri konusunda mutlaka bilgilendirilir ve onayları alınır.
  • Görüşmelerden istenen verimin alınamaması durumunda danışan kişinin çıkar ve ihtiyaçları ön planda tutulmak suretiyle başka bir terapiste veya kuruma yönlendirme yapılabilir.
  • Tutulan tüm kayıt ve raporların, yapılan tüm görüşmelerin gizliliğinin korunması hem yasal hem de etik kanunlar açısından seans içeriği sadece danışan ve terapist arasında gizli kalmaktadır. Bu bilgilere terapistin ve danışanın kendisi dışında kimse ulaşamaz. Adli durumlarda, yasal haklar ve kanunlar doğrultusunda danışanın bilgisi dahilinde bilgilerin paylaşımı zorunlu ise, adli makamlara sadece gerekli düzeyde, kişilik hakları korunarak, kişiye özel bilgiler paylaşılmadan kısıtlı hali ile iletilebilir.

bir yorum bırakın

× Bizimle İletişime Geçin!