Çocuk-Ergen Danışmanlığı

ÇOCUK-ERGEN DANIŞMANLIĞI NEDİR?

Çocuk ve ergen danışmanlığı, çocuk veya ergenin büyüme ve gelişme aşamalarında ortaya çıkan sorunların ailesi yardımıyla uzman eşliğinde çözülmesidir. Danışmanlık süreci boyunca anne ve babalar ile ortak ve bilgilendirici görüşmeler yapılır.

Sadece sorunlar olduğunda değil, çocuğun veya ergenin sosyal, psikolojik, akademik, aile ilişkileri, sınav kaygısı gibi konularda var olan potansiyellerini arttırmak için de tercih edilen bir danışmanlık türüdür.

Çocukluk döneminde gelişim diğer yaş evrelerine göre daha hızlıdır. Bu sebeple bu dönemde ortaya çıkan sorunların hızlıca çözülmesi çocukluk döneminin yanında ilerleyen yaşamını etkileyecek kimlik bunalımlarının ve sorunlu davranışların önlenmesini sağlar.

ozel cukurova beyaz min - Çocuk-Ergen Danışmanlığı

Çocuk ve Ergen danışmanlığı kapsamında, çocuklarda akademik başarıda düşüş, psikolojik sağlamlık, kimlik arayışı problemleri, tırnak yeme, alt ıslatma, tuvalet alışkanlığının edinilmesi, hiperaktivite ve dikkat eksikliği, uyum ve davranış problemleri, fobiler, sosyal becerilerin arttırılması, özgüven problemi, inatçılık gibi sorunların tespiti veya tedavisi için hizmet vermekteyiz.

× Bizimle İletişime Geçin!