İlişki Terapisti Adana

İlişki Terapisti Adana

İlişki Terapisti Adana

İlişkilerde iki tarafın olması beraberinde bazı sorunları getirir. İnsan bazen kendisi ile dahi anlaşamaz. Kendi kendinizle bile anlaşamadığınız zamanların olduğu düşünüldüğünde ilişkilerde problem olması kaçınılmazdır. O yüzden de ilişki terapisti Adana yardımı alınmalıdır. İlişki terapisti Adana, çiftlerin birbirleri ile yaşadığı sorunlara değinir.

İlişkide her birey beraberinde yetiştiği ortamın sorunlarını da getirir. Nasıl bir ilişki yaşayacağınıza aslında siz değil aileniz karar verir. Çünkü ailenizde gördüğünüz problemleri ve yaşadığı ilişkileri rol model alırsınız. Bu da hali ile kendi ilişkinize ve evliliğinize taşınır. İlişki terapisti Adana tam da bu konular üzerinden danışmanlık verir. Kadın ya da erkek olsun fark etmez. Her birey kendi ebeveyn hem cinsini rol model olarak görür. Aslında bu durum istenilmese de kaçınılmazdır. Anne ve babanız evlilik içinde konuşmadan anlaşmaya çalışıyorsa size de bu normal gelir. Yalnız bu normal bir durum değildir. Sizin yetiştiğiniz ve gördüğünüz ilişki modelinin normal olmadığını ilişki terapisti Adana ile anlarsınız.

İlişki terapisti Adana, bireylerin ailelerinden taşıdığı genetik kodları uygun teknikler ile değiştirmeye çalışır. Bu sayede daha rahat iletişim kurabileceğiniz birliktelik yaşarsınız. Toksik ilişkilerden uzak durmak ve size iyi gelecek ilişkilere yelken açmak için danışmanlık desteği almalısınız. İlişki terapisti, sağlıklı bir ilişkinin nasıl olması gerektiği konusunda sizi bilinçlendirir. Böylece toksik insanlardan ve size sorun çıkaracaklardan da uzak durursunuz. İlişki iki tarafın da mutlu olması gereken birlikteliktir. Bu birlikteliği evlilik ile sonuçlandırmak çoğu kişinin hayalidir. İlişkiniz resmiyet kazanmamışken bazı şeyleri yapmak çok daha basittir. Ancak ilişki resmiyet kazandıkça bazı durumlarda kısıtlanmış gibi hissedersiniz. Gittikçe daha zor bir durumda kendinizi bulabilirsiniz.

İlişki terapisti Adana, doğru iletişim teknikleri ile birbirinize yaklaşmanız dışında şu konularda da yardımcı olur;

  • İlişkinin sağlıklı zemine oturtulması
  • Evlilik sürecine ilerlediğinizde karşılıklı beklentilerin açığa kavuşması
  • Beklentilerin ne gibi sorunlara yol açacağı
  • Hayalinizdeki ilişki ve yaşayacağınız ilişki sorunsalı
  • İlişki yaşadığınız kişide neleri göz ardı edebileceğiniz
  • İlişkide çiftlerin çocuk düşünüp düşünmediği
  • Evlilikten beklentinin ne olduğu
  • İlişkide cinsel terapi desteği

gibi daha birçok konuda danışırsınız. Bu sorunları büyütmek ya da karşılıklı saygıyı zaman içinde kaybetmeyin. Onun yerine ilişki terapisi Adana ile kendinize iyi bir yol seçin. Size uygun terapi yöntemleri ile ilişkinizi daha olgun ve seviyeli boyuta taşıyabilirsiniz.

İlişki Terapisti Adanada

İlişki terapisi desteği almak sağlıklı başlangıçlar yapmak için de idealdir. Evlilik öncesinde nasıl bir ilişki düşlediğinizden çok ilişkinin sorunları incelenmelidir. Çünkü ilişki terapisti, karşılaşacağınız olası problemler konusunda size yardım eder. Sağlıklı ilişki temeli atıldığında evlilikte mutluluk ve huzur yakalanır.

İlişki yaşamak sanıldığı kadar kolay değildir. Bazı insanlarda ego ve bencillik öne çıkarken bazılarında gereğinden fazla vericilik vardır. Aslında iki kişilik tipinde de ilişkide sorun yaşanması kaçınılmazdır. İlişki terapistinden destek alındığında birlikteliğiniz daha sağlıklı olur. Hayatınıza anlaşabileceğiniz ve sizi yıpratmayacak kişileri alırsınız.

Bazı ilişkilerde taraflardan biri manipüle edilmiş olabilir. İlişki terapisti ile konuşmayınca bu durumun farkına varamaz. Çünkü karşı tarafın etkisinden kurtulamadığı için nasıl bir ilişkide olduğunu bilmez. İlişki terapisti sadece ilişki sağlığı ile ilgilenmez. İlk olarak sizin ruh halinizi düzeltir. Sonrasında ilişkiniz için yapabileceklerini değerlendirir. İlişki terapistinden randevu almak istiyorsanız Özel Çukurova Aile Danışma Merkezi ile iletişime geçin. En iyi ilişki terapisti Adana seçenekleri buradadır.

bir yorum bırakın

× Bizimle İletişime Geçin!