SİZ DAHA PSİKOLOJİK CHECK-UP YAPTIRMADINIZ MI?

psikolojik check up - SİZ DAHA PSİKOLOJİK CHECK-UP YAPTIRMADINIZ MI?

Psikolojik checkup yaptırmak en az fiziksel checkup yaptırmak kadar olağan bir durum olması gerekirken oldukça ihmal edilen yapılması gerekli bir durumdur. Genellikle insanlar vücutlarında herhangi bir problem olduğunda bir sağlık kuruluşuna veya bir uzmana gidip sorunun nerden kaynaklandığını öğrenebilmek için türlü işlemler yaptırırlar bu insan yaşamı için çok önemlidir. Çoğunlukla hastalıkların erken teşhisi ve hastalığın önüne geçebilme amacıyla düzenli checkup yaptırılır. Fiziksel olarak sağlıklı olup olmama durumu sürekli aklımızı kurcalar. Fiziksel olarak sağlıklı mıyım? Acaba bir yerimde bir hastalık mı var? Gibi sorularla en yakın sağlık kuruluşuna gideriz. Fiziksel sağlığımız için bunları yaparken peki ruhsal sağlığımız için neler yapıyoruz? Bir ruhsal bozukluğum olduğunu nasıl anlarım? İnsanlarda ruhsal sorunlar nasıl anlaşılır? Son günlerde kendinizi tuhaf mı hissediyorsunuz? Kendinizi kaygılı, endişeli, stresli mi hissediyorsunuz? Kaygılarınız sebebiyle yaşamınız etkilenmeye mi başladı? İnsanlardan mı uzaklaştınız, insanlarla ilişkileriniz ve iletişiminiz sıkıntıya mı girdi? Bütün bu soruların cevapları ise psikolojik checkuptadır. 

Sorular soruyor fakat kendinizi tatmin edici bir cevap bulamıyorsanız, ruh sağlığı hizmeti almanız gerekir ve bir psikolojik checkup yaptırmanız gerekir. Çünkü nasıl ki kolumuz kırıldığında bir ortopedi uzmanına gidiyorsak ruh sağlığımızda bir sorun olduğunda da bir ruh sağlığı uzmanına gitmemiz gerekir.

Psikolojik checkup ruhsal problemlerin daha erken çözülebilmesi için size avantajlar sağlar. Diğer bir yandan fizyolojik problemlerin temelinde ruhsal problemler var olabilir. Fiziksel sağlık ile ruh sağlığı arasında çok önemli ilişkiler vardır. Psikolojik problemler fizyolojik olarak ağrılara ve hasarlara sebebiyet verir. Bu sebeple psikolojik olarak sağlam olan bireylerin fizyolojik olarak da sağlam olma olasılıkları yükselir. Peki psikolojik checkup nedir? Psikolojik checkup, bir uzman tarafından ruh sağlığı taraması yapılmasıdır.  Psikolojik checkup başvurusuyla gelen bireylere çeşitli testler uygulanır, görüşme gerçekleştirilir. Kişilerin ruh sağlığı ile ilgili riskler varsa bu riskleri ortadan kaldırabilmek için psikolojik destekte bulunulur. Psikolojik checkup güçlü ve zayıf yanlarınızı belirlemek için mutlaka bir psikolog tarafından uygulanabilecek bir yöntemdir. Bu yönler belirlendikten sonra yine aynı psikologdan psikolojik destek talep edebilirsiniz. Psikolojik checkup sizler için daha sağlıklı ve huzurlu, daha bilinçli bir hayatın kapılarını açar. Sizler de mutlu ve psikolojik problemlerden arınmış bir hayat için geç kalmadan bizi arayabilirsiniz.

RANDEVU İÇİN;

0322 402 09 09

0530 832 14 81

bir yorum bırakın

× Bizimle İletişime Geçin!