Nazlıcan TOKLU

Nazlıcan TOKLU

Psikolog
Aile, Evlilik ve Çocuk Terapisti

Psikolog Nazlıcan Toklu, ilk ve orta öğretimini Adana ilinde tamamlamıştır. İstanbul’da Psikoloji Bölümü’nü bitirip PSİKOLOG unvanı almıştır. Eğitim hayatı devam ederken aynı zamanda sertifika eğitimlerine devam etmiştir. Halen yüksek lisans eğitimi almakta ve “Vajinismusun Cinsel Mitler ve Anne-Baba Tutumu Açısından İncelenmesi” konulu yüksek lisans tezini yazmakta ve çok çeşitli konularda bilimsel ve bilgilendirici olmak üzere makaleler yazmakta, halkı bilgilendirici videolar çekmektedir.

Daha önce çeşitli alanlarda hizmet vermiş olan Psikolog Nazlıcan Toklu, şu anda Özel Çukurova Aile Danışmanlığı Merkezinde görevini sürdürmekte, terapi seansları yürütmektedir. Her insanın zaman zaman psikolojik desteğe ihtiyacı olabilmektedir. Hayatın olağan akışında birçok problemle, travmayla karşılaşabiliriz ve çözüm yollarını bilmiyor olabiliriz. Nazlıcan Toklu “Problemin değil, çözümün bir parçası olunmalı” düşüncesi ile kendisini insanlara faydalı olabilmek, var olan problemleri çözebilmek amacıyla eğitimler almış, konferanslara ve seminerlere katılmıştır.

Psikolog Nazlıcan TOKLU Aile ve Çift Danışmanlığı, Cinsel Terapi, Çocuk-Ergen-Genç danışmanlığı, Aile ve Yaşam Koçluğu, Eğitim Koçluğu, Bireysel Psikolojik Danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca Adana’da Wechsler Zekâ Testi-4 (WISC-4) uygulayıcısı olarak çocuklarınızın akademik olarak yönlendirilmesi konusunda siz değerli dostlarımıza hizmet vermektedir.

Psikolog Nazlıcan Toklu, lisans, yüksek lisans ve aldığı eğitimler ışığında bireylere psikolojik danışmanlık hizmeti vermektedir. Aile, evlilik, evlilik öncesi danışmanlığı, aldatma, boşanma, boşanma sonrası psikolojik danışmanlık konularında kendisini geliştirmiştir.

Ayrıca; günümüzde evliliklerde yaşanan en büyük sorunlardan biri eşlerin iletişim kursalar bile doğru iletişim yollarını bilmemeleri dolayısıyla iletişim problemlerinin ailede ve eşler arasında ilişki problemlerine sebep olmasıdır. Psikolog Nazlıcan Toklu “doğru iletişim nasıl kurulur?”, “sağlıklı ilişki nelerden beslenir?” gibi soruların cevapları üzerine psikolojik destek vermek için çalışmalar yürütmüştür.

Psikolog Nazlıcan Toklu Adana ilinde çok az kişinin uyguladığı WISC-4 Zeka Testinin profesyonel uygulayıcısıdır. WISC-4 6-16 yaş aralığındaki çocuklara uygulanabilen ve titizlikle puanlanması gereken, bütün birimlerce önemli kabul edilen sonuçlar içeren Türkiye’de ve dünyada kabul görmüş, en son geliştirilen zekâ ölçeğidir. Çocukların akademik yaşamlarında hangi alanlara yönlendirilmesi gerektiğini ve zayıf alanların ne şekilde geliştirilebileceğinin bilgisini verir. Psikolog Nazlıcan Toklu test öncesi ve sonrası çocuklar için psikolojik rehberlik hizmeti vermektedir.

WISC-4’ e ek olarak çocuk ve ergenlerde davranış ve uyum sorunları, kardeş kıskançlığı, tırnak yeme, karanlık korkusu, hiperaktivite ve dikkat eksikliği veya okul başarısızlığı ile ilgilenmektedir. Çocuklarda oyun terapisi ile çocukta var olan sorunların en aza indirilmesi için psikolojik destek sağlamaktadır.

Günümüzde ilişkileri en çok etkileyen problemlerin başında cinsel problemler gelmektedir. Erkeklerde erken boşalma, geç boşalma, cinsel isteksizlik; kadınlarda ise cinsel ağrı bozuklukları ve vajinismus problemi cinsel problemler olarak kabul görmektedir. Her 10 kadından 3-4’ünde görülmektedir. Yapılan araştırmalara göre toplumun %30-35’i vajinismus problemi ile mücadele etmektedir. Psikolog Nazlıcan Toklu ilişkileri etkileyen en önemli sorunlardan biri olan vajinismus problemi üzerine kendisini geliştirmiş ve yüksek lisans tezini yine vajinismus üzerine yazmaktadır.

Aynı zamanda bireylerin erken çocukluk döneminden getirdikleri psikolojik problemleri ve günlük hayatta karşılaştıkları sorunların çözümü için bireysel danışmanlık hizmeti vermektedir. Depresyon, Obsesif Kompulsif Bozukluk, Mesleki Tükenmişlik Sendromu, İlişki Tükenmişliği gibi konularda psikolojik danışmanlık yapmaktadır.

ALDIĞI EĞİTİMLER

 • Pedagojik Formasyon, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Eğitim Fakültesi 
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri, İstanbul Terapi Enstitüsü
 • Metropolitan Okul Olgunluğu Testi, İstanbul Terapi Enstitüsü
 • Bender-Gestalt Görsel Motor Algı Testi, İstanbul Terapi Enstitüsü
 • Gesell Gelişim Figürleri Testi, İstanbul Terapi Enstitüsü
 • Benton Görsel Bellek Testi, İstanbul Terapi Enstitüsü
 • Peabody Resim Kelime Tanıma Testi, İstanbul Terapi Enstitüsü
 • Cümle Tamamlama Testi, İstanbul Terapi Enstitüsü
 • Resim Çizme Testleri, İstanbul Terapi Enstitüsü
 • Duygu durum Ölçekleri, İstanbul Terapi Enstitüsü
 • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi, Psikoloji Akademisi 
 • Oyun Terapisi Eğitimi, Başkent Eğitim Kurumları 
 • Çocuk Ve Ergenler İçin Psikolojik Sağlamlık Programı Eğitimi, Dr. Atanur AKAR
 • Wechsler Çocuklar için Zeka Ölçeği (WISC-IV) Eğitimi, Türk Psikologlar Derneği
 • Yetişkinler İçin Şema Terapi Eğitimi, PsikoNet. Hasan Alp Karaosmanoğlu.
 • Aile Danışmanlığı Eğitimi Adnan Menderes Üniversitesi
 • Evlilik ve Çift Terapisi Eğitimi Adnan Menderes Üniversitesi
 • Cinsel Terapi Eğitimi Adnan Menderes Üniversitesi
 • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi Adnan Menderes Üniversitesi
 • Cinsel Terapi Eğitimi Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği- Psikoterapist Cem KEÇE

YAYINLAR

-Üniversite Öğrencileri İçin A Öğrenci Memnuniyet Ölçeğinin Geliştirilmesi Ve Psikometrik Özelliklerinin İncelenmesi (2017).

-Yetişkinler İçin A Sosyal Beceri Ölçeğinin Geliştirilmesi Ve Psikometrik Özelliklerinin İncelenmesi (2018).

Psikolog Nazlıcan Toklu halen Adana Çukurova Aile Danışmanlık Merkezi’nde hizmet vermeye devam etmektedir.

Randevu için 0530 832 14 81

Yorumlar (14)

Son zamanlarda sürekli kavga ediyorduk, eşim en son ayrılmayı düşünerek evi terk etmişti, geçen ay arkadaşımın önerisi ile psikolog nazlıcan hanımdan randevu aldık, 3. randevudan sonra hem eşim hem ben kendimize geldik, bu hafta 5. seansımız bitti. haftaya son seansa geleceğiz. eşim evde, onu daha iyi anlıyorum artık, o da beni daha iyi anlıyor. teşekkürler nazlıcan hnm. 🙏🙏

Eşimle evlendiğimiz zamanadan beri bir iletişim sorunu yaşıyorduk aslında aynı şeyleri söyleyip farklı anlamlar çıkarmaya basladık ve bir gün arkadaş ortamında bir tartışma yaşadık arkadaşlarımız bize hayretle bakıp aynı şeyi söyleyerek kavga ediyosunuz gidişiniz iyi değil diye bizi daha önce kendilerinin de küçük bir sorundan dolayı gittikleri Nazlıcan hanıma yönlendirdiler. açıkça söylemek gerekirse çok işe yarayacağını düşünmemiştim. fakat son bi gayret elimden geleni yapıcam bu da olmazsa artık boşanırız filan diye içten içe düşünmeye bile basladım. Nazlıcan hanıma gittik ilk gün tanışma gibi geçti derdimizi ancak anlatabildik. sonraki haftalarda bize ödevler verdi ödev dediğim öyle görev gibi değil de aslında normalde yapılması gereken şeylerdi. O kadar basitti ki insan gerçekten hayret ediyor bunları neden yapmadık ya da neden düşünemedik hatta ilk söylediğinde bunun ne etkisi olacak filan diye düşünmüştüm. Ama iletişimimiz öyle düzeldi ki üç yıllık karımın bilmediğim ne çok özelliği varmış hayret ettim. kendimi ilişki anlamında doymuş hissettim. dördüncü gidişimiz oldu bu hafta ve çoğu sorunu sebepleriyle birlikte anladık haftaya son seansımıza gidicez, iyi ki böyle birşeye girişmişiz. buraya yazıyorum çünkü saçma sebeplerden kendisini bizim gibi tüketen insanlara bunu yaymak istiyorum. herşey için teşekkürler güler yüzlü insanlar

Sevgilimle evlilik aşamasındayız aramızda bir takım problemler vardı bir türlü anlaşamıyorduk uzlaşamıyorduk her konu batıyordu gözümüze bunun için bir destek almaya karar verdik. Araştırmalarım sonucunda Nazlıcan hanımı buldum. Çukurova aile danışmanlık merkezinde hizmet veriyormuş. öncelikle ön görüşme yaptım ön görüşme de bile fayda sağladı o şekilde randevumu oluşturup terapiye başladık. Kısa sürede bile güzel ilerlememiz oldu. Artık eskisi gibi sorunlarımız yok bakış açımızı değiştirdik daha farklı bakmaya başladık Nazlıcan hanım sayesinde. Evlilik öncesi terapi ile daha emin adımlarla ilerliyoruz. Teşekkür ederim Nazlıcan hanıma.

eşimle aramız olanlardan dolayı iyice kötüleşmişti, konuşamıyorduk bile, sonra Nazlıcan Hanıma bir arkadaşımız tavsiye etti gittik. çok şükür seanslarımız devam ediyor ve biz çok daha iyiyiz çok iyi çok cana yakın biri, size herşeyi nedenleriyle birlikte açıklıyor aklınızdaki soruları sizi doyuracak şekilde cevaplıyor

Adana Kariyer Akademi iken de gayet başarılı bulduğum, alanında uzman psikologların yer aldığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı bir kurum olduğunu biliyordum. Şimdi yeni bir şube ve ”yeni başarılar” sloganı adı altında tekrardan bizlere üniversite onaylı sertifikalar nüksediyorlar. tebrik ederim. başarılar dilerim.

Kız arkadasımla cok sorun yasıyordum, artık işin içinde çıkamaz raddeye geldık, birbirimizi uzme ve kırma dısında yoruyorduk, ilişki devam ettırılemez boyuta ulasmıstı. cukurova aıle danısmanlık merkezı ınstagram postlarında reklam olarak karsıma cıktı. konusma terapısı adı altında tedavısı mumkundu, ”çift terapisinden” bahsedıldı bana. hemen on gorusme sagladık tlfnda sonra randevu ayarlayıp gıttık, bır bucuk ay oldu gıdelı. su an nısan hazırlıgı yapıyoruz, corona belasından sonra evlenecegız tesekkurler nazlı hanım!!!

Herşeyden bıkmış usanmış olmanın yükünü bunu yaşamayan bilemez. Hayatımın bence en karanlık günlerini yaşarken çok tesadüf olarak bayram zamanı bir akrabamız bana Nazlıcan hanımdan bahsetti. Bir tanıdığı çok memnun kalmış denemekten zarar çıkmaz genç yaşında sana ne olduğu bile belli değil diye beni bu karanlıktan çıkarmak için Öneride bulundu. Ben de bayramdan sonra hemen randevu aldım kendisi öncelikle benimle telefonda görüştü sesinden bile umut doldum gerçekten bir insanın diğer insana bu kadar iyi gelebileceğini düşünmezdim. Hep dizilerde olur ya gidersin psikoloğa anlatır anlatır rahatlarsın onda sadece anlıyorum filan der. Hayat gerçekten dizilerdeki gibi değilmiş onu anladım ve bu işin nasıl olduğunu ben Nazlıcan hanımla öğrendim. İlk seanslar haftada iki kere gittiğim oldu, gerçekten beni diğer insanlardan farklı şekilde anladığınA çok samimi şekilde inandım. Benim özgüven problemimi, hayata bakış açımı değiştirdi bu kara dünyada farklı renkli pencerelerin olabileceği umudunu aşıladı desem yeridir. Kitaplar önerdi kitapların üzerine konuştuk ve kendimi bu hayatın neresine yerleştirmişim farkına vardım ve kendime çok büyük haksızlıklar yaptığımı anladım. Sayesinde kendimde gizlenmiş gücüm ortaya çıktı ve ben artık aynaya baktığımda kendimi tanıyabilir hale geldim,üzülsem de sevinsem de bu duygularımı içimden gelerek yaşıyorum artık. Henüz seanslarımız bitmedi, bitmesini de istiyor muyum bilmiyorum, bildiğim en iyi şey iyi ki Nazlıcan Hanım gibi biri karşıma çıktı bütün hayatım değişti, ben kendimi bu yaşımdan sonra buldum. İyi ki iyi insanlar var 🤲🏻

Nazlıcan hanımı internette buldum ve aşırı kararsız kalmıştım sonra dedim denemekten ne olur ki, eşimle çok sorunlar oldu aileler devreye girmişti dava açmaması için yalvarır haldeydik. Sonra büyüklerin de desteğiyle nazlıcan hanıma gittk. Eşim de ben de yaptığımız doğruları yanlışları ve aslında çevremizdeki olayların bizi ne kadar zora soktuğunu farkettik. Zaten geçmişimizde çok müthiş değildi iki kişilik ailemiz geçmişimiz ve bizim davranışlarımız yüzünden az kalsın elimizden gidecekti. Sağolsun hocam bize yardımcı oldu bizden elini hiç çekmedi, seansımızın olmadığı zamanlarda bile aradı takibimizi titizlikle yaptı vazgeçtiğimiz zamanlarda bizi ayakta tuttu. Ben bu işin bu kadar kutsal olduğunu bilmezdim. Şimdi problemllerimiz çok azaldı ailelerimizi de bizi de çok değiştirdi. Hayata bakışımız ilişkimize sevgiye bakışımız değişti. Çok teşekkürler uçurumun kenarından döndük ve şimdi sanki bunca çileden sonra birbirimizi tekrar bulmuş gibiyiz ilk evlendiğimiz günlere döndük. Teşekkürler nazlıcan hocam keske herkes mesleğini sizin gibi yapsa…

evliliğimizin ilk aylarından beri eşimle birbirimizi anlayamama ,kıskançlık ve kişisel problemlerimizden kaynaklı sürekli sorun yaşayan bir çift olarak evliliğimizi devam ettirmeye çalıştık.zaman içerisinde birbirimizi cokça yıprattık çünkü her sorunda sorunu çözmek yerine her defasında üzerini kapattık çocugumuz için .dayanılmaz bir hal almıştı artık ve bu evlilik için ikimizinde umudu kalmamıştı.nazlı hanım adeta hayatımıza sihirli bir degnek gibi dokundu . düzelir diye beklemek en büyük hatamız oldu.birlikte çekilmez olan evliliğimiz çocugumuz ile birlikte saglıklı ilerleyen mutlu bir evliliğe dönüştü .iyi ki tanıdım diyebileceginiz alanında uzman kendini geliştirmiş bir psikolog .

evlilik hayatımız boyunca eşimle kıskançlık problemlerimiz yüzünden sürekli kavga ediyorduk. en başlarda kendisi bu kadar çok kıskanç değildi ama ben birçok konuda taviz verdiğim için iyice tepeme çıkmıştı. artık tanımadığım bir insana dönüşmüştü ve ben kendisinden çok uzaklaştım bu yuzdem. bir psikologa gitmeye karar verdim eşimi zar zor ikna ettim nazlı hanımla görüşmeye geldik. nazlı hanımın desteğiyle birlikte eşim ciddi anlamda kıskançlık problemlerini törpüledi. şüpheci anormal tavırlarından vazgeçti. getirmek için çok zor ikna ettim çok dil döktüm. geldikten sonra kendisi de yavaş yavaş kıskançlık olaylarını abarttıgını anladı. nazlı hocam bize çok yakın cok çözümcül yaklaştı ve eşimin psikologa gelme konusundaki ön yargılarını da yıktıgını düşünüyorum. hem merkez hem çalışanlar ve en önemlisi nazlı hocamın ilgisi çok güzeldi. zaten geldiğinizde ne kadar profesyonel bir psikolog oldugunu anlarsınız. sayesinde evdekı huzuruma geri kavustum

nazlı hanımı son zamanlar da internette gezinirken gördüm ,bir tavsiye üzerine iletişim kurdum ,
evliliğim hiç iyi gitmiyordu eşimle kedi köpek gibi kavga ediyorduk ,önce nazlı hanmla kısa bir görüşme gerçekleştirdik daha sonra eşimi de ikna ederek Çukurova Aile Danışmanlık merkezine getirdim. 7 seansımızın sonuna gelmiştik ve çok mutluyduk , hem nazlı hanıma hem de orda çalışan emek veren herkese çok teşekkür ediyoum gerçekten çok nezih bir yer , herkese tavsiye edilecek bir psikoloji merkezi

yaklaşık iki aydan beri yaşadığım problemler yüzünden çok acı çekiyordum ve duygularım artık o kadar üst düzeydeydi ki işlerimi yapamaz, yataktan çıkamaz hale gelmiştim. Sonra ilaç kullanmak istemediğim için psikolog arayışına girdim Nazlıcan hanıma gittim. ilk gittiğimde sadece beni tanımak istediğini söyledi ve dinledi hayatımı, kişiliğimi bütün yönleriyle ele aldı ve bana da anlattı. çektiğim acıların sebepleri üzerine ve bu acıların neyinden beslendiğim, kaynak aldığım noktasında konuştuk. sonraki seanslarda ben daha mantıklı düşünmeye duygularımla yaptığım hataları yapmamaya başladım. Aslında duygularımı bir şekilde kontrol altına alabildim. Bakılması gereken farklı pencereler olduğunu gördüm. en son gittiğim seansta baştan bu yana kendimi analiz etmemi hayatımda ve ruhumda nelerin değiştiğini düşünmemi istedi nazlıcan hanım. seanstan sonra uzunca bir yürüyüş yaptım ve bunları düşündüm. haftaya gittiğimde anlatacak çok şeyim var, kendimin farkına vardım, yaşanması gereken güzel bir hayat olduğunun farkına vardım. iyi ki gitmişim, teşekkür ederim. ve tabi güler yüzlü Büşra hanım’ı da unutmamalıyım ne zaman randevu saatiyle alakalı sorun yaşasam hep sabırla yardımcı oldu, çok teşekkür ederim…

Yazınız çok ilgimi çekti bende aynı durumdayım gitmek istiyorum

Merhabalar ilginiz için teşekkür ederiz. Dilerseniz 05308321481 nolu telefondan ya da ekranınızda var olan whatsapp simgesinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. İyi ve sağlıklı günler dileriz

bir yorum bırakın

× Bizimle İletişime Geçin!